fbpx

Nie odkładaj swojego życia na później

Nie zakładaj, że jutro będziesz miał czas na to, aby być szczęśliwym i będziesz mógł skorzystać z życia, bo dziś jesteś zbyt zajęty i nie masz na to czasu.

Jeżeli tak myślisz to ulegasz jak większość ludzi błędnemu przeświadczeniu, że w przyszłości będziesz miał więcej czasu niż masz obecnie.

Co ciekawsze im dalsza przyszłość to są przekonani, że będą go mieć jeszcze więcej. Zakładają jakby ich nowe działania w przyszłości miały im zając mniej czasu? Ulegają temu założeniu i odkładają czas na cieszenie się życiem na później.

Niektórzy się nawet ucieszą.

Może czas na to, abyś zastanowił się na podstawie, czego twierdzisz, że „jutro” będziesz miał czas by żyć pełną piersią, jeżeli nie masz go dziś? 

Najprawdopodobniej będziesz go miał równie mało, więc nie czekaj i już dziś wykrój jakąś jego część na fizyczną i mentalną odnowę i na życie pełną piersią, na „po życie” bez stresów.

Dziś żałujesz czasu na relaks, na spędzenie chwil z najbliższymi jutro będziesz żałował go na urlop, lub weekendowy wypad w góry lub nad morze. 
Masz przecież jeszcze tyle rzeczy do zrobienia i szkoda Ci czasu.
Odkładasz to, co przyjemne w twoim życiu na późnej, bo teraz plany, cele, projekty. Jest tyle przecież do zrobienia.

Czy potrafisz nie pracować, a nawet odpoczywać bez poczucia winy, że tracisz czas? 
Mam nadzieję, że tak, bo jeśli nie to mam dla Ciebie smutną wiadomość:

Jeżeli dziś nie potrafisz się cieszyć z tego, co masz i cieszyć się swoim życiem najprawdopodobniej nie będziesz tego potrafił, ani jutro ani pojutrze. Ponieważ zawsze będzie coś ważnego do zrobienia, a nawet jak już będziesz miał wszystko, co sobie zamarzyłeś i zachcesz wtedy cieszyć się życiem to istnieje duża szansa, że najzwyczajniej w świecie nie będziesz umiał tego zrobić, bo będziesz marzył o jeszcze większych rzeczach. Te cykl się nie kończy.

Dlatego pamiętaj, aby nie odkładać swojego życia na później i cieszyć się nim już dziś.
Czego Ci z całego serca życzę.


Twój Trener Mentalny

Robert Pacierpnik

Zostw komentarz

Pobierz bezpłatny audyt zarządzania czasem i energią.